seti

Personel Projektu SETI

Dr David P. Anderson, dyrektor

David jest informatykiem, jego zainteresowania to badaniami w informatyce wolnego oprogramowania, systemy rozproszone i systemy czasu rzeczywistego. Prowadzi także projekt BOINC.

David uprawia alpinistykę, umie grać na pianinie klasycznym i jest ojcem córeczki Noah (urodzonej w październiku 2005r.).

Dan Werthimer, główny naukowiec

Dan specjalizuje się w przetwarzaniu sygnału radioastronomicznej. Jest członkiem projektu SETI od 1979 roku, nadzoruje część SERENDIP, stroną optyczną SETI i projektów CASPER.

Dan jest mistrzem w klasie fortepianu jazzowego, jest ojcem 4-letniego syna, Williama.

Dr Eric Korpela, naukowiec

Eric jest astronomem. Ponadto w programie SETI, studiuje materię międzygwiezdną (gaz i pył, które leżą pomiędzy gwiazdami) przy użyciu radiowych, optycznych i kosmicznych teleskopów promieniowania ultrafioletowego. Brał udział w kilku misjach satelitarnych, ostatnio SPEAR/FIMS, projekcie współpracujących astronomów z USA i Korei.

W wolnym czasie, Eric gromadzi i przywraca do życia stare markowe komputery. Eric lubuje się również w łowieniu okoni.

Jeff Cobb, programista i administrator systemu

Jeff rozwija metody gromadzenia i analizy danych oraz nadzoruje grupę systemów.

W wolnym czasie, bierze plecak i wędruje w górach Sierra Nevada. Kiedy zagości w ciepłych wodach, znajdziesz go podczas nurkowania.

Matt Lebofsky, programista i administrator systemu

Matt jest informatykiem pracy na SETI od 1997 roku. Pomagam zarządzać całą siecią serwerów SETI.

Matt jest również zawodowym muzykiem - multiinstrumentalista kompozytor i inżynier dźwięku zespołów rockowych oraz obsługuje pod względem muzycznym wesela, zjazdy, itp. W wolnym czasie uprawia piesze wycieczki lub wspinaczkę.

Robert Bankay, administrator baz danych

Bob zarządza systemem Informix i bazami danych MySQL. Wcześniej pracował w telefonii komputerowej o wysokiej wydajność systemowej, zajmował się wydajnością systemów i baz danych oraz badał wadlowość mechanizmów materiałów półprzewodnikowych.

Jego zainteresowania obejmują degustacje win i dobre jedzenie. Ulubione potrawy to indyjskie, z Ameryki Południowej, grill, Sechuan oraz potrawy kantońskie i kalifornijskie.

Dr Kevin Douglas, pracownik naukowy ze stopniem doktora

Kevin to astronomem radiowych, specjalizuje się w badaniach międzygwiezdnych. Jest ekspertem w obserwacji galaktyk wodorowych z odbiornika Arecibo Multibeam zwanego ALFA, do których niedawno zainstalowano nowy rejestrator danych.

Kevin jest żonaty, i jedst szczęśliwym ojcem syna.

Josh von Korff, student studiów doktoranckich

© Copyright 2006 SSETI
Mapa strony |